4. ročník Pretekov kačíc

V čunovskom kanáli pretekalo 1696 kačíc a fandili im stovky prajných divákov!

Štvrtý ročník charitatívneho podujatia Preteky kačíc 2011 si prišli vychutnať nielen tí, ktorí si malú žltú umelú kačicu symbolicky adoptovali a tak podporili niektorú z ôsmich zapojených neziskových organizácií.  V areáli vodných športov bolo veľmi živo a mnohí návštevníci opakovane prišli podporiť zábavné benefičné podujatie.

V prvej časti súťažili firemné tímy, ktoré raftovali. Išlo o partnerov podujatia, ktorí si kúpili veľkú kačicu v prospech niektorej zo zapojených organizácií alebo prispeli k realizácii podujatia. Zapojených bolo 14 tímov. Na treťom mieste skončili dvaja súperi, Zoznam s.r.o. a Volksbank Slovensko, a.s. Aj druhé miesto obsadili až dvaja partneri pretekov. S časom 1 minúta 22 sekúnd prišli KMPG Slovensko, s.r.o. a areaprint, s.r.o.
A zlatú priečku obsadil s časom 1 minúta a 19 sekúnd tím Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky.

Všetci s napätím očakávali hlavný bod programu. Trať ako prvé splavili veľké kačice spoločností, ktoré podujatie podporili. Odštartovali ich herci, Peter Šimun a Ondrej Kovaľ. Najrýchlejšie to zvládla kačica Majerka spoločnosti Mayer/McCann Erickson, s.r.o za čas 3 min 41 sekúnd, druhá priplávala kačica Kapečka z KPMG Slovensko, s.r.o. a tretia domáca kačica Divoška z Areálu Divoká voda, PDSS, s.r.o.

Potom nasledovali malé kačice jednotlivcov. Tí si ich registrovali
až do poslednej chvíle. Plné vrece musel zdvihnúť nad vodu v kanáli žeriav. Keď zaznel štartový pokyn, do vody dopadlo 1696 kačíc.

Víťazkou sa stala kačica s číslom 445, ktorá pre svojho majiteľa vyhrala hlavnú cenu: víkendový pobyt pre dve osoby s raňajkami vo Falkensteiner Hotel Maria Prag****
od Falkensteiner Hotel Bratislava ****. Na druhom mieste sa umiestnila kačica č. 416, cenou je plavba katamaránom Twin City Liner z Bratislavy do Viedne a späť od cestovnej agentúry Flora Tour & Travel. Majiteľ tretej najrýchlejšej kačice s číslom 1687 vyhral let balónom nad Bratislavou so spoločnosťou Aero Team, s.r.o. Aj na ďalších
7 majiteľov najrýchlejších kačíc čakajú skvelé ceny.

Tešiť sa môžu aj tí, ktorých kačica tentokrát nebola medzi najrýchlejšími. Vyžrebovali sme 30 majiteľov cien. Či to nie ste náhodou vy a vaša kačica, si môžete skontrolovať

Hlavný organizátor pretekov, Komunitná nadácia Bratislava, ďakuje všetkým darcom, hlavným partnerom, Nadácii Slovenskej sporiteľni
a Areálu Divoká voda, dobrovoľníkom, hercom, ktorí prišli podujatie podporiť nezištne, ľuďom zo zapojených neziskových organizácií, ktorí sa postarali o príjemný a veselý program a mnohým ďalším, že sa dobrá vec opäť podarila.

Priatelia, dovidenia na Pretekoch kačíc 2012!