Preteky kačíc

Preteky kačíc 2013 - opäť sa pomáhalo opreteky

Kačice plávali pre radosť aj na pomoc

Komunitná nadácia Bratislava už po šiestykrát zorganizovala benefičné podujatie Preteky kačíc. Ľudia si v nich mohli opäť netradičnou formou – symbolickou adopciou umelej žltej kačice – podporiť niektorú zo zapojených neziskových organizácií. Tento rok k nim okrem Komunitnej nadácie Bratislava patrili Divé maky, Mládež ulice, Námestie pre ľudí, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom a Zelená hliadka.

Preteky sa uskutočnili v nedeľu, 30. júna 2013 v Areáli Divoká voda v Bratislave-Čunove. Najprv si kanál vyskúšali raftové tímy spoločností, ktoré toto podujatie podporili. Najrýchlejším bol tím ľudí z Nadácie Orange, druhou bola spoločnosť Mayer/McCann-Erickson, spol. s r.o., tretím bol tím G4S Fire Services (SK), s.r.o.

Divokú vodu si vyskúšali aj dvanásti návštevníci, ktorých vyžrebovali aj pozvaní herci Ondrej Kovaľ a Peter Šimun. Krátko na to mohli herci odštartovať aj preteky veľkých - firemných kačíc, všetkých dvanásť sa na trati odhodlane popasovalo s vodnými vírmi. Prvá trať zdolala Majerka spoločnosti Mayer/McCann-Erickson, spol. s r.o., za ňou doplávala Džíforkačka z G4S Fire Services (SK), s.r.o., tretie miesto si vyplávala Kapečka zo spoločnosti KPMG Slovensko, spol. s r.o.

V hlavnej súťaži malých kačíc – kačíc všetkých individuálnych darcov, sa po divokej vode pustilo 1028 žltých pretekárok. Tie si ľudia symbolicky kúpili pred pretekmi –buď registráciou na stránke pretekov alebo priamo v areáli. V slnečnom počasí a za veľkého povzbudzovania návštevníkov pozdĺž celej trate vyplávalo najrýchlejších 10 kačíc ich majiteľom hodnotné ceny. Tie ochotne pre podujatie venovali viaceré spoločnosti. Ďalších 30 kačíc a ich majitelia získali ceny v tombole. Prvú cenu, víkendový pobyt pre 2 osoby vo Falkensteiner Hotel & Spa Bad Leonfelden**** v Rakúsku, získala kačica s číslom 308, výlet katamaránom Twin City Liner pre 2 osoby z Bratislavy do Viedne a späť získala kačica na druhom mieste s číslom 599. Tretia najrýchlejšia kačica s číslom 487 získala pre svojho majiteľa let balónom.

Komunitná nadácia Bratislava ĎAKUJE všetkým darcom, partnerom, dobrovoľníkom aj hercom, ktorí prišli podujatie nezištne podporiť. Rovnako tak ľuďom zo zapojených neziskových organizácií, ktorí sa postarali o príjemný a veselý program a nenahraditeľné dobrovoľníčky a dobrovoľníkov, ktorí s organizáciou podujatia pomáhali. Dobrá vec sa opäť podarila.

5. ročník Pretekov kačíc 2012 - vodu si vychutnalo 1432 kačíc
4. ročník Pretekov kačíc 2011 - na vode pretekalo 1696 kačíc
3. ročník Pretekov kačíc 2010 - vodu si vychutnalo 1412 kačíc
2. ročník Pretekov kačíc 2009 - súťažilo 1487 kačíc
1. ročník Pretekov kačíc 2008 - úspešný a veselý